Postać, jaką jest William Szekspir nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż z pewnością imię, jak i nazwisko to znane jest każdemu z nas. Oczywiście, gdybyśmy w tym momencie zadali pytanie, kto to tak właściwie jest i co napisał, to tutaj pojawiłyby się już nic problemy. Stąd też bardzo często wpisujemy w Google takie pojęcie jak: Szekspir Gdzie się urodził, Kto to jest Szekspir, czy też William Szekspir co napisał.

Żeby było śmieszniej, zapoznajemy się z nimi a później znowu zapominamy, dlatego też z szacunku do tego twórcy, jak i jego niepowtarzalny utworów, po raz kolejny przypominamy kim była ta osoba. William Szekspir urodził się najprawdopodobniej w 1564 roku i jest angielskim poetą, dramaturgiem oraz aktorem, który został uznany za najwybitniejszego pisarza literatury angielskiej.

Łącznie z jego ręki wyszło aż 38 sztuk utworów, a także 154 Sonet, jak i wiele innych utworów. Żeby było ciekawiej, jego sztuki zostały przetłumaczone na wiele języków, a ich prezentacje mają miejsce w całym świecie. Jak byśmy nie byli tego do końca świadomi, każdy kto chodził na język polski z pewnością zetknął się z jakimkolwiek jego utworem. W ten oto sposób zyskał on miano poety narodowego Anglii.

Żeby było jeszcze ciekawiej, aktualnie wielu ekspertów w dziedzinie sztuki porusza aspekt chronologii wydawania poszczególnych utworów, jakoby ten aspekt był najważniejszym. Starając się uporządkować, kiedy i za jaką sprawą powstało dzieło. Nie zważając jednak na ten element uwagi, przejdźmy do najistotniejsze części czyli do tego….

William Szekspir co napisał?

Każdy z nas z pewnością kojarzy takie utwory jak Romeo i Julia o nieszczęśliwej miłości, Makbeta, Hamleta, czy też Otello, a także Sen nocy letniej – współczesną komedię z wieku XVI. Jeśli nie przyciągały nas one swoim urokiem, to z pewnością zachwyciły miliony innych ludzi na całym świecie, przez co powstały liczne ich wersję filmowe czy też sztuki. Oprócz tego wydał on takie sonety jak na przykład Namiętny Pielgrzym, czy też Gwałt na Lukrecji, o także Skargi Zakochanej. Co więcej, jego prace miały ogromny wpływ zarówno na teatr w jego czasach, jak i ten współczesny.

Kiedy zmarł Szekspir?

Tak czy inaczej, William Szekspir jest znakomitą postacią tworzącą, chociaż VI wieków temu to wciąż docierającą do obecnych problemów, jak i poruszającą ludzkie serca. Dlatego też warto dać mu szansę i spróbować chociaż po trochę poczytać o jego twórczości, by móc się nią zachwycić.