Klasyczna elegancja w stylu art déco charakteryzującym się geometrią – tak w skrócie można określić zegarki Longines DolceVita z linii Elegance. Perfekcyjne zaprojektowanie użytkowego przedmiotu, jakim jest zegarek, to kolejna cecha, która wywodzi się właśnie z tego powstałego i trwającego w okresie międzywojnia kierunku w sztuce.

BIŻUTERYJNY ZEGAREK

Longines DolceVita to zegarek zaprojektowany specjalnie dla kobiet. Dlatego też charakteryzują go pewne biżuteryjne cechy. Rozpoznawalna prostokątna koperta jest w niektórych modelach ozdobiona brylantami, tak jak indeksy wskazujące godziny. W innych egzemplarzach godziny to subtelne malowane cyfry rzymskie. W niektórych modelach wskazówki są w kolorze granatowym – doskonale kontrastującym z jasnym cyferblatem wykonanym z masy perłowej. Całości dopełnia elegancki pasek ze skóry aligatora w różnych kolorach albo misternie wykonana bransoleta ze stali szlachetnej. Ekskluzywnym elementem Longines DolceVita jest to, że stalowa bransoleta została wykonana w dwóch kolorach.

SUBTELNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Zegarki o nazwie nawiązującej do popularnego włoskiego terminu oznaczającego słodycz życia to nie tylko subtelne, delikatne i dopracowane kształty. Longines DolceVita jest czasomierzem wodoszczelnym, zaopatrzonym w odporne na zarysowania szafirowe szkiełko. Longines Dolce Vita to zegarki napędzane (dla większej wygody) kwarcowo – nie trzeba pamiętać o nakręcaniu czasomierza, a tzw. naprawa ogranicza się często tylko do wymiany baterii. Drugim napędem zegarków Longines DolceVita jest napęd automatyczny, czyli taki, który sprawia, że zegarek chodzi, gdy nosimy go do na nadgarstku (to najbardziej ceniony wśród znawców sztuki zegarmistrzowskiej rodzaj napędu). Nie znaczy to, że zegarek ustaje w pracy, gdy jest w spoczynku – odpowiednia rezerwa sprawia, że pracuje on także, gdy zdejmiemy go z ręki. Bransoleta, zaopatrzona w zapięcie motylkowe, skutecznie chroni zegarek przed zgubieniem.
Jak widać, estetyka i pragmatyzm perfekcyjnie łączą się w tym modelu zegarka renomowanej szwajcarskiej firmy.