Uczelnia Uni Terra współpracuje ściśle  z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, za pośrednictwem którego, studenci mają możliwość skorzystania z Katalogu Biblioteki UAM. Z racji na specyficzne czasy, w jakich się znaleźliśmy, Biblioteka UAM dostosowała szereg usług do korzystania z nich online. Oznacza to, że teraz większość spraw załatwimy bez wychodzenia z domu.

Czy do Biblioteki można zapisać się online?

Nic prostszego! Biblioteka posiada Usługę iPAK, czyli możliwość elektronicznego zapisu do systemu bibliotecznego. Jest ona dostępna dla pracowników, studentów – jak również dla wszystkich chcących skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje Biblioteka Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Kto może korzystać?

Z usług biblioteki mogą korzystać jej pracownicy, studenci oraz doktoranci. Dostęp mogą mieć także osoby studiujące, należące do Fundacji Bibliotek Naukowych oraz studenci wszystkich uczelni, które posiadają odpowiednie ustalenia z Biblioteką Uniwersytecką.

Zamawianie książek online

W Bibliotece Uniwersytetu Adama Mickiewicza możliwe jest składanie rezerwacji online. Można tego dokonać w katalogu, przy książkach, przy których widnieje opcja możliwości rezerwacji bądź zamówienia. Należy pamiętać, aby odpowiednio wskazać lokalizacje celem uniknięcia kłopotów w realizacji naszego zamówienia.

Biblioteka bez barier 

Biblioteka Uniwersytetu Adama Mickiewicza podejmuje wszelkie kroki, aby jak najelastyczniej dostosować się do osób, które mają jakikolwiek stopień niepełnosprawności. Najprościej mówiąc, placówka stara się umożliwić korzystanie z zasobów, jakie oferuje, tak by nie napotykać żadnych przeszkód. Do budynku można dostać się przez podjazd, oznacza to, że osoba poruszająca się na wózku bez problemu dostanie się do środka budynku. W środku funkcjonuje winda, która pozwoli na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Jest przewidziana również pomoc dla osób, które są niedowidzące. Przewidziane są do tego miejsca wspomagające czytanie.

UAM katalog biblioteka