Inwestycja w sztukę jest dziś łatwiejsza niż kiedyś dzięki wielu kanałom sprzedaży. Czy to w Internecie, czy w stacjonarnych galeriach sztuki i domach aukcyjnych – możliwości jest wiele, ale warto zastanowić się i wybrać opcję gwarantującą dobrą wycenę oraz obsługę sprzedaży. W dzisiejszych czasach wiele zaczyna się w Internecie i to tam znajdziemy podstawowe informacje, jednak aby dokonać transakcji, warto zachować ostrożność.

Jak skutecznie sprzedać wybitne dzieło?

Domy aukcyjne są idealnym medium propagowania sztuki i specjalizują się w jej odsprzedaży oraz organizowaniu aukcji w tym celu. Specjaliści w domach aukcyjnych zapewniają wysoką jakość obsługi, określając, czy obraz nadaje się do sprzedaży, szacując jego wartość oraz planując cały proces odsprzedaży, łącznie z zebraniem potencjalnych kupujących. Dzięki jego renomie możemy liczyć na pomyślne dokonanie transakcji. Dzięki pośrednictwu umożliwiamy naszym potencjalnym klientom bliższe zapoznanie się z obrazem. Dzięki odpowiedniemu naświetleniu i otoczeniu kupujący będzie miał szansę z bliska zobaczyć kolorystykę obrazu czy fakturę płótna.

Jak szukać ofert?

Dzięki internetowym i stacjonarnym domom aukcyjnym można znaleźć interesujące oferty. Propozycji należy szukać na stronach internetowych domów aukcyjnych, a także udawać się na stacjonarne aukcje, co znacznie podnosi szanse na znalezienie artystycznych perełek. Wiele dzieł sztuki prezentowanych jest jednak na internetowych aukcjach, co może stanowić dobry sposób na zorientowanie się na rynku sztuki i podjęcie decyzji w tak istotnej kwestii jak inwestycja w sztukę. Jeśli chcemy dokonać inwestycji podczas aukcji, warto znać jej podstawowe zasady. Podczas aukcji, czyli swoistych przetargów, wystawiane jest dzieło sztuki, a osoby zainteresowane oferują kolejno rosnące ceny. Wygrywa osoba, która zaoferuje cenę najwyższą i nie znajdzie konkurentów. Warto też wiedzieć, że aby wziąć udział w licytacji, należy uprzednio dokonać rejestracji w domu aukcyjnym.

Nie musisz szukać daleko

Jesteś w posiadaniu dzieła jednego z wybitnych polskich artystów lub artystek? Prace takich osobistości jak Wojciech Kossak, Józef Chełmoński czy Zofia Stryjeńska są na wagę złota. Nasz Dom Aukcyjny Panorama znajdujący się w Warszawie to miejsce, w którym dzieła sztuki nabierają wartości. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, aby zapewnić Państwu konkurencyjną na rynku sztuki ofertę.
Malarstwo nie jest najprostszym przedmiotem do sprzedaży. Dlatego też nasi specjaliści oferują nieodzowną asystę w procesie sprzedaży dzieła sztuki dzięki czemu w kilku prostych krokach można sobie zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność sprzedaży. Pierwszy krok to całkowicie bezpłatna wstępna wycena. Odbywa się ona na podstawie zdjęcia dzieła, jego dokumentacji oraz opisu. Przyjmujemy zarówno wiadomości mailowe pod adresem e-mail, zdjęcia wysłane pocztą tradycyjną, jak również wiadomości wysyłane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej. Po wcześniejszym umówieniu spotkania z ekspertem pod numerem telefonu 500 545 550 istnieje również możliwość osobistego dostarczenia obrazu. Następnie po pozytywnej weryfikacji poprosimy o dostarczenie obiektu do naszej siedziby, abyśmy mogli dokonać gruntownej analizy oraz weryfikacji wyceny. Dzięki transakcjom gotówkowym zapewniamy szybką i bezpieczną sprzedaż przy minimum formalności. W ramach naszej szerokiej oferty przyjmujemy również dzieła sztuki do sprzedaży komisowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej: www.domaukcyjnypanorama.pl.

Jak inwestować w sztukę?