Jeżeli zastanawiacie się nad pytaniem: Coma, jaki to rodzaj muzyki to odpowiedź jest naprawdę prosta. Ten polski zespół, który został założony w czerwcu roku 1998 w Łodzi gra muzykę rockową.

Inspiracją do jego stworzenia były takie zespoły jak Pearl Jam oraz Led Zeppelin. Inicjatorem powstania zespołu był grający na gitarze Dominik Witczak oraz jego serdeczny kolega, który gra na perkusji Tomasz Stasiak. Panowie bardzo dobrze się znali nie tylko na stopie prywatnej, ale również muzycznej. Grali razem w grupie Ozoz. Do dwójki muzyków dołączył grający na gitarze basowej Rafał Matuszek oraz grający na gitarze elektrycznej Wojciech Grenda.

Za sprawy wokalne odpowiedzialność wziął Piotr Rogucki. W roku 2001 Wojciecha Grendę zastąpił Marcin Kobza. Tak kształtuje się skład zespołu Coma. Pierwszym singlem grupy był singiel „Skaczemy/Pasażer”. Ich pierwsza płyta „Pierwsze Wyjście z Mroku” była efektem podpisana umowy z BMG Poland. Z większych sukcesów zespołu można wyróżnić, pozostanie przez 20 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Łódź.

Coma: kto pisze teksty?

Na pytanie, skąd zespół czerpie inspirację do pisania tekstów, najlepiej odpowie sam wokalista Piotr Rogucki, który jest autorem większości teksów zespołu. Będzie on też najlepszą osobą, która dokładnie odpowie na pytanie, kiedy nowa płyta Comy oraz dlaczego Coma zawiesza działalność? Jako lider zespołu oraz główny wokalista ma najszerszą wiedzę w tej tematyce. Nie da się ukryć, że w Internecie pełno jest różnych sprzecznych informacji dotyczących zarówno przeszłości, jak i przyszłości zespołu.

Dlatego też nie należy kierować się opiniami zawartymi w dobrodziejstwie dwudziestego pierwszego wieku, tylko starać się pozyskiwać sprawdzone i pewne informacje u samego źródła. Tylko tak będziemy pewni, że uzyskana przez nas odpowiedź jest miarodajna i wniesie coś do naszego życia.

Albumy Coma

Do tej pory Coma wydała siedem kultowych polskich albumów. Można tam znaleźć między innymi takie pozycje jak: Pierwsze wyjście z mroku, Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków, Hipertrofia, 2005 YU55, Metal Ballads vol. 1 oraz Sen o 7 szklankach. Są to z pewnością pozycje, które mogą się podobać każdemu fanowi muzyki rockowej.

Niezależnie od jego wieku. Śmiało, można stwierdzić, że wykonane albumy przez zespół Coma są ponadczasowe. Każdy oddany fan jest pewny, że jeszcze przez długie lata utwory tworzone przez ten legendarny zespół będą słuchane przez wielu fanów, którzy docenią kunszt muzyków zespołu Coma.