O czym jest balet Jezioro Łabędzie? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy z nas, kto nie miał przyjemności, aby zapoznać się bliżej z tą sztuką. Dla jasności, składa się ona z 4 aktów, które to opowiadają historię pełną miłości pomiędzy dwoma bohaterami tj. Odettą, a Zygrfydem.

Choć jest to w głównej mierze historia miłosna, to znajdziemy tam także elementy magiczne i fantastyczne w postaci tego, że oba Odetta jest dziewczyną zaklętą w Łabędzi. Oczywiście, jak to bywa w takich opowieściach, dopiero prawdziwa miłość może uwolnić się z tej formy. Rzecz jasna główny bohater – jako Zygfryd obiecuję jej swoją miłość, by tym samym uwolnić ukochaną. Jednakże – jak to bywa w takich historiach, następnego dnia na balu spotyka inną piękność której również ją obiecuję (widać, że bohater jest dość kochliwy).

W efekcie dochodzi do szeregu różnego rodzaju konkluzji, które powodują, że w wydarzenia odbywające się w sztuce pełne są różnego rodzaju rozterek miłosnych, jak i walki pomiędzy siłami dobra ze złem. W efekcie dzięki swojej uniwersalności samo Jezioro Łabędzie jest bardzo chętnie oglądane widowiskiem. Co więcej, jego liczne elementy są wykorzystywane w wielu obecnych filmach na przykład Billy Elliot, Harry Potter, Pożegnalny walc i Nigdy nie mów żegnaj.

Kiedy powstało Jezioro Łabędzie?

Sama sztuka powstała w 1876 roku jako balet klasyczny w czterech aktach skomponowane przez Piotra Czajkowskiego. Jego premiera miała miejsce w teatrze bolszoj w Moskwie w 1877 roku, jednakże została uznana jako nieudana, przez co przez kilkanaście lat nikt nie był z nią zainteresowany. Ostatecznie jednak sporo się zmieniło i aktualnie stanowi ona jedną z najbardziej rozpowszechnionych i popularnych sztuk baletowych na świecie.

Ile kosztuje bilet na spektakl, a także jak długo trwa Jezioro Łabędzie?

Chodź sztuka ta ma już dość wiele lat na swoim karku, to wciąż cieszy się dużą popularnością. Widać to na przykład, po których biletach aktualna cena plasuje się w granicach 150 zł i żeby było ciekawiej, nadal bardzo szybko one się rozchodzą. Dlatego też, jeżeli i Ty chciałbyś skorzystać z możliwości zapoznania się z tym niepowtarzalnym widowiskiem, faktycznie warto raz w życiu to zrobić, gdyż jest ona bardzo urodziwa i ciekawa. Z drugiej strony, jednak że jeśli jest ci żal owych Pieniędzy zawsze możesz zapoznać się z odpowiednimi adaptacjami filmowymi. Jako ciekawostkę należy dodać, że muzyka z jeziora łabędziego często wykorzystywana jest jako tło podczas występów w dyscyplinach artystycznych w szczególności w łyżwiarstwie figurowym.